הטיפולים שלנו

השתלות שיניים, מהו שתל (שתל דנטלי)?
שתל דנטלי הוא שורש שן מלאכותי המונח בעצם הלסת ועשוי מחומר מתאים על מנת להחזיר את התפקוד והאסתטיקה של שיניים חסרות.

מהם היתרונות של יישום שתלים?
טיפול שתלים הוא יישום נוח, חזק ואמין. שיניים תותבות העשויות על גבי שתלים מחליפות שיניים אמיתיות, ויוצרות מבנה טבעי. בזמן שהשיניים החסרות נגמרות, השיניים הבריאות נשארות שלמות. זה מחזיק מעמד הרבה יותר זמן מכל התותבות.

האם טיפול ההשתלה נמשך זמן רב?
מחקרים לחשיפת שתל בטוח נמשכים מאז תחילת שנות ה-1800. כיום קיימים בשוק שתלים שהם קרובים מאוד למושלמים ובעלי מעקב קליני של 35-40 שנים. רופא השיניים שלך ייתן לך מידע מפורט יותר על כך.

האם ניתן להשתיל כל מטופל?
ברגי שתל הם מבנים בעלי עובי ורוחב ספציפיים. מסיבה זו, עצם הלסת באזור בו יש למקם את השתל חייבת להיות בעלת הגובה והרוחב כדי לקבל את בורג השתל הזה. איכות העצם הקיימת היא אחד הגורמים המשפיעים על הצלחת השתל. בנוסף, לפני הטיפול וכל עוד השתל נשאר בפה, החניכיים חייבות להיות בריאות לחלוטין. כל עוד מצבו הבריאותי הכללי של המטופל טוב, אין הגבלת גיל עליונה למניעת הנחת שתלים. ניתן ליישם שתלים על כל אדם במצב בריאותי כללי טוב. עם זאת, ייתכן שלא יהיה עדיף ליישם אותו על חולים צעירים מאוד שהתפתחות העצם שלהם אינה מלאה.

מהו משך הטיפול הכולל?
כיום אף ניתן לבצע פעולות השתלה תוך 10 דקות בלבד. הזמן הכולל משתנה בהתאם לסוג הפעולה שנקבע בהתאם למבנה השיניים והעצם שלך. ככלל, ההליך מסתיים בתוך החודש השני לאחר הניתוח הראשון. במהלך תקופה זו, תוכל להמשיך בחיי היומיום הרגילים שלך עם שיניים תותבות זמניות.

האם ניתן להתאים את התותבות שלי מיד לאחר הנחת השתלים?
על מנת להבטיח שילוב מלא של השתלים עם העצם (אוסאואינטגרציה), יש למזער את העומס על השתל במשך 2-3 החודשים הראשונים. הרופא שלך לא ישאיר אותך חסר שיניים על ידי יצירת תותבת זמנית מתאימה במהלך תקופת החלמה זו. לאחר מכן יותקנו השיניים הקבועות על השתלים שלך והטיפול יסתיים.

האם ניקוי שתלים חשוב?
כן, זה גם מאוד חשוב. בהתחשב בעובדה ששתלים הם גופים זרים בפה, ברצוננו לציין שניקוים חשוב לפחות כמו השיניים שלך, אם לא יותר. ניקוי שתלים אינו שונה בהרבה מניקוי שיניים רגילות, רופא השיניים שלך ייתן לך הנחיות מפורטות לגבי שיטות הניקוי. מה שאסור לשכוח הוא שטיפול פה קבוע הוא הגורם החשוב ביותר להצלחת טיפול מסוג זה.

האם יהיו לי כאבים במהלך השתלת השתל?
לא, אם נעשה שימוש בשיטות הרדמה מתאימות. ניתן להשתמש בהרדמה כללית או מקומית במהלך הניתוח, בהתאם להעדפת המטופל. לאחר הניתוח ייתכנו כאבים הדומים לכאבים לאחר עקירת שן. את הכאב הזה, המורגש בדרך כלל בערב הנחת השתל, ניתן להקל על ידי משככי כאבים פשוטים. במקרים בהם הטיפול מסתיים ללא בעיות, יהיה לך כל כך נוח שאפילו לא תרגיש בנוכחות השתלים.

מה קורה אם בורג השתל אינו מתמזג עם העצם (אם הוא אינו משתלב)?
אם משתמשים בשתלים ובשיטות מתאימות, אפשרות כזו כמעט ואינה קיימת. סוג זה של כישלון מתרחש בדרך כלל בתוך 3 החודשים הראשונים לאחר הניתוח. במקרה כזה יש להסיר את השתל בתהליך פשוט כמו עקירת שן. לאחר ריפוי העצם באזור זה, ניתן להכניס שתל חדש או להעדיף אחת מהתותבות הקונבנציונליות.

האם יש סיכוי לדחיית שתלים על ידי הגוף?
השתלים עשויים מחומרים שאין להם תופעות לוואי לגוף והם מושא למחקר אינטנסיבי מזה שנים. אלו חומרים שמעולם לא היו חלק מאורגניזם חי. לא יתכן שהגוף ייצר אנטיגנים נגדם וידחה אותם כמו בהשתלות לב וכליה.

כתר זירקוניום
במערכת זו, סגסוגת זירקוניום לבנה משמשת במקום מתכת כתשתית.

למרות שגורמים רבים משפיעים על מראה הכתרים והגשרים, החשוב ביותר הוא תגובתם לאור. שיניים טבעיות מעבירות אור. כתוצאה מכך מופיעים עומק וחיוניות בשן. כתרי חרסינה ללא גב מתכת (Empress-Zirconium) הם בעלי עומק וחיוניות גדולים יותר בשל תכונות העברת האור שלהם.

ניתן לבצע כתרי אמפרס או זירקוניום במקרים בהם אין אובדן שיניים, הרס מוגזם, או שגישת הכתר השכבתי עלולה להיות לא מספקת. עם זאת, במקרים בהם מדובר באובדן שיניים, עדיפים רק כתרי זירקוניום.

כתר פורניר למינציה
פורניר למינציה היא שיטת הטיפול המועדפת ביותר לעיצוב חיוך. בשיטת טיפול זו ניתן להסיר את הרווח בין השיניים, שינוי צבע, בלאי ואף התנגשויות.

הפורנירים הם עלוני חרסינה דקים ועבים כמו ציפורניים. ציפויי חרסינה מודבקים על ידי חיספוס קל של המשטחים הקדמיים של השיניים.

מהי אורתודונטיה?
יישור שיניים הוא הענף ברפואת השיניים העוסק במבנה והתפתחות תקינים של השיניים ועצם הלסת, בהפרעות המתרחשות ובטיפול בהפרעות אלו.

כמה טיפול אורתודונטי צריך?
טיפול אורתודונטי מתקן את חוסר הסימטריה של השיניים ואת חוסר ההתאמה בין הלסתות; זה לא נועד רק לאסתטיקה, אלא גם עוזר למנוע מחלות חניכיים עתידיות אפשריות, חבורות והפרעות במפרק הלסת התחתונה, ולשפר את תפקוד הלעיסה והדיבור.

היקף האורתודונטיה
טיפול יישור שיניים מיושם בתקופת שיני החלב ומתבטלות הבעיות המתעוררות עקב הרגלים כמו מציצת אגודל ונשיכת שפתיים בתקופה זו. כך נמנע פגם קבוע במבנה השלד. המשנן המעורב מכוסה גם על ידי יישור שיניים. בתקופה זו קיימות בפה שיני חלב ושיניים קבועות. היצרות מרחבית מתרחשת כאשר שיניים ראשוניות אובדות מוקדם ואינן יכולות להנחות שיניים קבועות מלמטה. אורתודונטיה עוסקת בביטול הרווחים הצרים הללו. במקביל, התפתחות הלסת נמשכת בתקופה זו. אי התאמה הלסת, הנובעת מכך שהתפתחות הלסת התחתונה והעליונה אינה מתרחשת בהרמוניה זו עם זו, נופלת גם היא בתחום האורתודונטיה.

בתקופת השיניים הקבועות אורתודונטיה עוסקת בתיקון הפרעות בשורות השיניים. גם טיפול באי סדרים כתוצאה ממחלות חניכיים וטיפול באי סדרים עקב חסר או אבדן שיניים מולדות הם חלק מתחום האורתודונטיה.

מתי כדאי ללכת לאורתודנט?
בעוד שהפרעות בעצמות הלסת יש לתקן כבר בגיל מוקדם מאוד, יש זמן לטיפול רק במקרים בהם יש אי סדירות בשיניים. מבוגרים יכולים לראות אורתודנט בכל גיל. עם זאת, העלייה בגיל מאריכה את משך הטיפול. פנייה לאורתודנט בגיל צעיר אינה אומרת שהטיפול יתחיל מיד. אם הילד נמצא בשליטה של ​​האורתודנט, בעיה אפשרית נמצאת בשליטה. לפיכך, ההתערבות יכולה להיעשות ברגע המתאים ביותר.

האם יש הגבלת גיל לטיפול אורתודונטי?
הגיל אינו בעיה בעת תיקון הפרעות המערבות רק את השיניים. ניתן ליישם טיפול אורתודונטי בכל גיל מ-7 עד 70, כל עוד השיניים והחניכיים בריאות. עם זאת, מאמינים כי משך הטיפול האורתודונטי עולה עם הגיל. אם יש פגם במבנה העצם של הפרט, הגיל חשוב; יש לטפל עד גיל ההתבגרות. כי לאחר השלמת התפתחות הלסת, לא ניתן להפריע להתפתחות העצם. מסיבה זו, הפרעות המערבות את עצמות הלסת ניתנות לתיקון רק על ידי ניתוח בגיל מבוגר.

כיצד מיישמים טיפול אורתודונטי?
טיפול אורתודונטי מתחלק לטיפול קבוע ונייד בהתאם לאופן יישום.

כמה זמן נמשך טיפול אורתודונטי?
משך הטיפול האורתודונטי תלוי בגורמים רבים. עם זאת, הגורם החשוב ביותר המשפיע על משך הזמן הוא חומרת הבעיה האורתודונטית. בהשוואה לטיפולים אחרים ברפואת שיניים, טיפול אורתודונטי מכסה פרק זמן ארוך. לכן, על מנת שהטיפול יסתיים בהקדם האפשרי, יש לשים לב לאזהרותיו של האורתודנט ולא לדחות את הפגישות.

מהם היתרונות של טיפול אורתודונטי?
כאשר השיניים שלך צפופות, קשה לנקות אותן. כתוצאה מכך, הסיכון לחשמלות ומחלות חניכיים עולה. טיפול אורתודונטי מבטל את הסיכון הזה. השיניים העליונות והתחתונות משתלבות זו בזו במהלך הסגירה. עם זאת, במקרה של צפיפות, חלק מהשיניים באות במגע מוקדם יותר מאחרות והן נתונות להרבה יותר כוח. בהתאם לכוח זה, יכולות להיווצר בעיות בשיניים ובמפרק הלסת. בטיפול אורתודונטי נמנעות בעיות אלו.

מהם האתגרים של טיפול אורתודונטי?
במהלך טיפול יישור שיניים, אתה יכול לעשות כל מה שעשית קודם. ישנן הגבלות תזונתיות בלבד שכן מסטיק, משקאות מוגזים ומזונות קשים עלולים לפגוע בפלטה. זאת ועוד, מאחר וטיפול יישור שיניים כרוך בתהליך ארוך, אין להחמיץ תורים.

מהי הלבנת שיניים?
הלבנה היא תהליך של הסרת כתמים לא קבועים ממבנה השיניים (שכבת האמייל והדנטין) של השיניים. בדיוק כמו שיש לנו צבעי שיער ועור שונים, צבע השיניים שלנו יכול להיות שונה. חלק מהשיניים צהובות יותר מאחרות, בעוד שאחרות מצהיבות עם הגיל. הצבע הטבעי של השיניים יכול להיות מושפע מגורמים רבים. הרגלי אכילה הם היעילים שבהם.

מתי וכיצד מתבצעת הלבנת שיניים?
כל מי שיש לו שיניים קבועות עם טיפול בסיסי בפה (ללא עששת או מחלת חניכיים) ופה בריא יכול להפיק תועלת מהלבנת שיניים. ישנן שתי שיטות ההלבנה הידועות והמיושמות ביותר:

הלבנת שיניים במרפאה (הלבנת שיניים במשרד), הלבנת שיניים בבית (הלבנת שיניים בבית)
1- הלבנת שיניים במרפאה (הלבנת משרד)

שיטה זו של הלבנת שיניים; זה מיושם על ידי רופא השיניים במרפאה ובפגישה אחת, שלרוב אורכת כ-40-50 דקות. אור המאיץ הלבנה מוחל על חומר ההלבנה המוחל על השן.

2- הלבנה ביתית

שיטה זו של הלבנת שיניים, לעומת זאת, מבוססת על מריחת חומר ההלבנה הממוקם במכשיר הפה בהתאם לפה של האדם. תקופת הבקשה משתנה בין 2 ל-6 שבועות. האדם יכול לבצע את תהליך ההלבנה בבית על ידי ביצוע זמני השימוש המתוארים על ידי רופא השיניים.

בהלבנה יש להעדיף את השיטה האמינה ביותר שיכולה להעלים את דאגותיו של המטופל.

ניתוחי פה, שיניים ולסתות; בנוסף לטיפול בפתולוגיות ציסטיות או גידוליות המתפתחות הן ברקמות הרכות (לחיים, חיך, לשון, שפתיים, שרירים וכו’) והן קשות (שיניים, עצם) של הפה, שברים בשיניים ובלסת, הסרה או תחזוקת שיניים פגועות שירות כירורגיית פה ולסת הינו שירות הכולל תיקונים על מנת לסייע בייצור תותבות. כאבי פה ולסת, מחלות מפרקי הלסת, הפרעות בבלוטות הרוק ותיקון עיוותים בלסתות נכנסים גם הם לתחום ניתוחי הלסת. בנוסף לאלה, מתבצעים גם אבחון, טיפול ובקרה של כמה מחלות מערכתיות של הפה.

שיני בינה
כפי שכולנו יודעים, השיניים האחרונות שבוקעות בפינו הן הטוחנות השלישיות. בדרך כלל הם מתחילים לרכוב בין הגילאים 17 עד 25. האם יש להשאיר את השיניים הללו בפה או לא שנויה במחלוקת. אם הם מחזיקים מעמד במיקום הנכון ואינם פוגעים ברקמות שמסביב, אין כל נזק בהשארת השיניים הללו במקומן. ייתכן שיוחלט לעקור שן שהתמזגה לעצם הלסת ובעלת תנוחה לא תקינה (זוהה בצילום רנטגן) בהתחשב בנזק העתידי. אם יש חוסר מקום מאחורי השן, בקיעת השן עלולה להיתפס בעצם החניכיים ובמחסומים דנטליים סמוכים אחרים.

אילו מצבים דורשים עקירת שן בינה?
עַשֶׁשׁת
רוק, חיידקים וחלקיקי מזון מצטברים בשקע שנפתח על ידי השן שנבקעה, ומאיימים הן על שן הבינה והן על הטוחנה השכנה. זה די קשה לזהות ולטפל בסוג זה של חלל. תמונות חמורות עלולות להתרחש הגורמות לכאב וזיהום ולהוביל למורסה.

מחלת חניכיים (פריקורוניטיס)
מוקד של זיהום, שבו מאוחסנים חיידקים ושאריות מזון, נוצר במסטיק של שן בינה שבקעה חלקית. מצב זה גורם לריח רע מהפה, כאבים, בצקות וטריזמוס (חוסר יכולת לפתוח את הפה במלואו). הזיהום יכול להתפשט אל הלחי והצוואר דרך הלימפה. האדמה המועדת לזיהום סביב שן הבינה מועמדת בקלות להדבקה בכל פעם.

כאבי לחץ
אם מופעל לחץ על השיניים הסמוכות בזמן נהיגה, עלולים להיות כאבים גם בגלל הדחיסה. במקרים מסוימים, לחץ זה גורם לבלאי.

סיבות אורתודונטיות:
צעירים רבים עוברים טיפול יישור שיניים לתיקון הצפיפות בשיניים. מאחר והלחץ של שיני בינה בוקעות ישפיע על שיניים אחרות, תהיה ניידות בשיניים אחרות, הצפיפות עלולה להתגבר.

סיבות תותבות
בפה שבו מתוכננת תותבת יש לקחת בחשבון שיני בינה. כי לאחר עקירת שן בינה, יהיה צורך לעשות תותבת חדשה לפי התפתחות מבנה הפה.

היווצרות של ציסטות
נצפו מקרים ציסטיים שנגרמו משן פגועה. הציסטה גורמת להרס עצם, הגדלה של עצם הלסת ותזוזה או נזק לשיניים מסביב. כדי להימנע מהרס העצם, יש לעקור את השן ולנקות את הציסטה. לעיתים רחוקות, אם ציסטה זו משתרעת על פני שטחים גדולים מאוד, היא עלולה להפוך לגידולים או לגרום לשברים ספונטניים בלסת.

קודם כל, כדאי לדעת ששום שיניים מלאכותיות לא יכולות להחליף שיניים טבעיות. לכן, עלינו להגן על השיניים הטבעיות שלנו על ידי טיפול עד הנקודה האחרונה. כאשר אחת מהשיניים שלנו חולה, אחת משיטות ההגנה הידועות ביותר היא טיפול שורש. טיפול שורש מסייע בהגנה על שיניים פגועות. כאשר העיסה (השכבה הרכה בתוך השן המכילה כלי עצב, דם וכלי לימפה) ניזוקה עד כדי כך שהיא לא יכולה לתקן את עצמה, העיסה מתה. זה נגרם בדרך כלל על ידי חיידקים משיניים שבורות או מחורים עמוקים. החיידקים גורמים לדלקת בלב השן. אם העיסה הפגועה או החולה אינה מוסרת, השן והרקמות הסובבות נחשפות לזיהום. ובסופו של דבר, אתה מסתכן באיבוד שן לחלוטין.

מהו טיפול שורש וכיצד מיישמים אותו?
טיפול שורש הוא סוג של טיפול המיושם במקרים בהם העיסה פגומה. בעוד שהפתרון היחיד היה עקירה מול שן רכה שהייתה חולה בשנים קודמות, כיום ניתן לטפל בשיניים אלו.

מה קורה אם לא מבצעים טיפול שורש?
במקרים בהם העיסה אינה יכולה להחלים עקב עששת עמוקה וסדקים, השן מאבדת מחיוניותה והזיהום עלול להתפשט לכל השן. אם לא מבוצע טיפול שורש, הזיהום יכול להגיע לרקמות בקצה השורש. גם עצם הלסת המקיפה את השן דלקתית ונשחקת. נוצרת מורסה בחלל הזה. תמונה זו מלווה בכאבים ונפיחות, והשן אובדת תוך זמן קצר.

שלבי טיפול שורש;

ראשית, השן מורדמת לטיפול ללא כאבים וללא כאבים.
לאחר מכן, כאשר מנקים את העששת ומגיעים לתמצית השן, מסירים את הרקמות החולות והרכות. שאריות עצבים ורקמות מנקים.
תעלת השיניים מעוצבת עד קצה השורש. במידת הצורך, ניתן להאיץ את ההחלמה על ידי מתן תרופות מסוימות.
בין מפגש למפגש, השן מכוסה בחומרי מילוי שיניים זמניים עד להחלמת השן. לאחר הבנה שצמיחת הדלקת נעצרה ונגמרה הדלקת בקצה השורש, ממלאים את תעלת השיניים עד קצה השורש בחומר מילוי שיניים מיוחד ומשחזרים את חלקת העטרה בסתימה, סתימת חרסינה (שיבוץ) או פורניר כתר כדי למנוע ממנו להישבר ולהתפרק שוב.
במקרים מסוימים אין צורך במפגשים אלו כלל ואפשר להשלים את טיפול השורש בפגישה אחת.
מה אורך החיים של שן בטיפול שורש?
אם השן לא נדבקה שוב וננקטים אמצעי זהירות למניעת עששת, ניתן להשתמש בסתימה זו לכל החיים. אתה יכול לתפוס את תחילת הזיהום במהלך בדיקות השיניים הרגילות שלך. כמו כן, עם טיפול טוב מאוד בפה, יש למנוע עששת.

סך הכל שיניים תותבות, שלמות (חך מלא)
אם האדם איבד את כל השיניים בפה, יש לבצע שיניים תותבות שלמות. בשנים האחרונות, שיניים תותבות אינן עוד הסיכוי היחיד לפיות חסרי שיניים. שתלים הממוקמים בעצם הלסת ותותבות שהוכנו בתמיכתם כעת מעניקים למטופלים תחושה של לעיסה עם השיניים שלהם ולעתים קרובות הם מועדפים מסיבה זו.

תותבות חלקיות, חלקיות
זהו סוג של תותבת (חך חלקי, תותבת חלקית) המספקת התקשרות לשן עם חלקי מתכת הנקראים סוגר (וו) העשויים בשילוב של אקריליק מיוחד ומתכות במקרה של חוסר חלקי בשן.

תותבות מחוברות מדויקות
סוג נוסף של תותב המשמש במקרים של אי ספיקה דנטלית חלקית הוא תותבת ההצמדה המדויקת. תחזוקת התותבת אינה מסופקת על ידי ווים כמו בתותבות חלקיות, אלא על ידי חלקים זכריים ונקבים הנקראים חיבורי דיוק. תותבות אלו עדיפות בהרבה על תותבות חלקיות קונבנציונליות מבחינת אסתטיקה, שמירה ובריאות. אין אבזמי מתכת שמקלקלים את המראה האסתטי של תותבות מותאמות בדיוק.

מחלקת תותבות ואלפלסט
תותבות ואלפלסט הינן תותבות בעלות מבנה מיוחד שאינו מכיל תשתית מתכת או סוגרים, דבר המבטל בעיות אסתטיות שעלולות להיווצר עקב הופעת מתכות. הודות לשרף שלו, יש לו מבנה ורדרד עדין ושקוף והשתקפות הרקמות הבסיסיות שלו מוסיפה טבעיות לתותב, המאפיינים החשובים ביותר של תותבות ואלפלסט הם שהם נאחזים ברקמות ומציעים הידבקות טובה בפה ואינם הפסקה עקב גמישות ניתן ליישם תותבות Valplast בחולים אלרגיים לאקריל. אצל המטופל שישתמש גם בתותבת נשלפת וגם ירצה להגיע לתוצאות אסתטיות, ייתכן שהשלד לא יהיה רצוי בשל סוגרי המתכת של התותבת החלקית, וטיפול ההשתלה יגרום לנטל כלכלי נוסף למטופל, ובמקרים כאלה. , ניתן ליישם את התותבות הללו.

שיקולים למטופל באמצעות תותבת מלאה או חלקית
הסר את התותבות שלך לאחר כל ארוחה ונקה את המשטחים הפנימיים והחיצוניים שלהן באמצעות מברשת שיניים + סבון.
בניקוי תותבות דנטליות (שיניים תותבות) כל מיני מוצרי ניקוי המיוצרים למטרות שונות כמו אקונומיקה, חומרי ניקוי כלים וכביסה וכו’. אל תשתמש בזה בכלל. למרות שחומרים אלו מדרדרים את מבנה התותבת, הם גם מסוכנים ביותר לבריאות הכללית. ניתן להשתמש בקפידה בטבליות או בתמיסות המיועדות במיוחד לניקוי תותבות שיניים (תותבות) לפי הוראות היצרן.
לאחר הסרה וניקוי התותבות, נקה את האזורים חסרי השיניים של הפה עם מברשת שיניים רכה או גזה. אם יש לך שיניים בפה, הקפד לנקות אותן עם מברשת שיניים ומשחת שיניים.
אם לא מנקים שאריות מזון מסביב ועל המשטח הפנימי של אבזמי התותבות החלקיות, הם יפגעו בשיניים. יש לנקות אותו לאחר כל ארוחה.
כאשר אתה מסיר את התותבות שלך, הקפד לאחסן אותם במיכל מלא במים.
תחת שליטה של ​​רופאי השיניים שלך, לעולם אל לך או לכל אדם אחר לבצע פעולות כמו שחיקה או תיקונים נוספים לתותבות שלך. אם יש לך בעיות כלשהן עם התותבת שלך, פנה מיד לרופא השיניים שלך.
בקר אצל רופא השיניים שלך לבדיקה קבועה פעם בחודש. בדיקות אלו יסייעו במניעת בעיות עתידיות.
אל תשכח שגם לתותבות שלך יש אורך חיים ויש לחדש אותן לפחות כל שנתיים עד חמש שנים. אחרת, ההתאמה של התותבת שלך לרקמות המשתנות תתדרדר ותהיה קשה לשימוש.

תותבות כתר;
מדובר בתותבות העשויות מחומרים שונים המשמשים לשיקום חלקי השיניים הנראים בפה. זה עדיף בדרך כלל כאשר יש יותר מדי אובדן חומר למילוי השיניים או כאשר יש ציפיות אסתטיות שונות.

תותבת גשר:
זוהי תותבת המעבירה את לחצי הלעיסה על השיניים הטבעיות דרך הגוף וההצמדה לעצם הלסת דרך הפריודונטיום (הרקמות המקיפות את השן) ועצם המכתשית (העצם המקיפה את השן בנוכחות שיניים). הוא מיושם כאשר הרווח חסר השיניים אינו ארוך מדי והשיניים משני צידי הרווח בריאות.

תשתיות זירקוניום:
הודות לשימוש בחומר הנקרא זירקוניום, ניתן כיום לבצע שחזורים ללא מתכת ובצבע שיניים בכל המקרים בהם ניתן ליישם תותבות גשר קונבנציונליות הנתמכות ממתכת.

פורנירים למינציה:
מדובר במעין תותבת כתר חלקית העשויה מחומרים אסתטיים לצורך שיקום המשטחים החיצוניים של השיניים הנראים רק מחוץ לפה. זה השמרני ביותר מבין כל השחזורים שניתן ליישם למטרות קוסמטיות. בדרך כלל 0.5 מ”מ להיכנס לשן. שיוף יספיק.

מהי רפואת שיניים שמרנית?
ענף רפואת השיניים הוא שמטרתו לטפל בחורים הנוצרים בשכבות החיצוניות של השן כמו אמייל או דנטין בתקופה המוקדמת ובכך למנוע את התקדמות החורים ולשמר את חיוניות השן. בדרך זו נמנעים השלבים הבאים של אנדודונטיה (טיפול שורש) או עקירת שיניים.

רובד חיידקים המורכב מחיידקים בפה עלול ליצור חומצה משאריות מזון ממותקות וקמחיות בפה. חומצות אלו ממיסות את הרקמה המינרלית של השיניים, וגורמות להידרדרות של אמייל השן ובסופו של דבר להתפתחות עששת. בבחירת סוג סתימת השיניים המיועדת למטופל, ישנה חשיבות רבה לאזור המיועד, לכוחות הלעיסה היעילים באותו אזור, לציפיות האסתטיות של המטופל ולכמות האובדן החומרי.

סוגי מילוי
סתימות אמלגם:

זה היה חומר המילוי המועדף במשך שנים עם עמידותו ואופיו החסכוני. כיום, הדרישות האסתטיות ההולכות וגוברות של מטופלי שיניים, שמועות על השפעות הכספית בסתימות אמלגם על בריאות האדם, וההתפתחות של מערכות הדבקה (סתימות בצבע שיניים) גורמות להפסקת חומר זה.

סתימות מרוכבות:

עדיפות לשחזורים בצבע שיניים, במיוחד במקרים בהם האסתטיקה היא מעל הכל. בשל תכונות ההתקשרות עם השן, אין צורך להסיר חומר מהשן על מנת לספק אצירה כמו בסתימות אמלגם; פשוט הסר את החבורה.

אבנית ניקוי ויישור משטח השורש
זוהי השיטה הנפוצה והמונעת ביותר מבין הטיפולים במחלות חניכיים. בעת ניקוי אבנית, מסירים אבנית ואבנית, הנקראים גם פלאק. רובד הוא חומר דביק והוא מורכב ברובו מחיידקים. כשהרובד מתקשה, נוצרת אבנית. רובד ואבנית נצמדים למשטח השן, במיוחד על פני השורש מתחת לקו החניכיים. יש ליישר את משטחי השורשים, שכן רובד נוטה להיצמד למשטח המחוספס. בתהליך זה מנקים את כל האבנית ומבטלים את האי-סדירות על פני השורש.

דברים לעשות לאחר ניקוי שיניים
תיתכן רגישות לקור-חום וכאב קל שייעלם יומיים-שלושה לאחר הטיפול. ניתן להשתמש במשככי כאבים כדי להקל על הכאב. ניתן להשתמש בשטיפות פה אנטיספטיות לאחר קשקשים והחלקה של פני השורש, במיוחד במקרים של כאבים המקשים על היגיינת הפה. כדאי גם להמשיך לצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי. יתכן ויהיה מעט דימום קל ביום הראשון לאחר קנה המידה ויישור פני השורש.

כריתת חניכיים וניתוח חניכיים
כריתת חניכיים היא הסרה כירורגית של רקמת חניכיים. Gingivoplasty הוא היווצרות של רקמת חניכיים בריאה סביב השיניים. הליכים אלו מבוצעים על ידי רופאי חניכיים המתמחים ברקמות שיניים ומחלות חניכיים. כריתת חניכיים היא טיפול שפותח לטיפול במחלות חניכיים. כיום הוא משמש גם לסידורים אסתטיים.

ישנן שתי סיבות להסרת רקמת חניכיים. הסיבה הראשונה היא הימצאות כיסי חניכיים הנוצרים בין השן לחניכיים. עם הצטברות שאריות מזון ומושבות חיידקים באזורים אלו, נוצרים קשיי ניקוי. אם כיסים אלו מכילים רק רקמת חניכיים, ניתן להסירם על ידי כריתת חניכיים.

במקרים מסוימים, ייתכן שיש יותר מדי מסטיק סביב השן. זהו מצב שמונע את ניקיון השיניים והחניכיים. זו גם בעיה אסתטית. במקרים חמורים, זה יכול להשפיע על הלעיסה והדיבור. בדומה לתרופות לאפילפסיה, תרופות מסוימות עלולות לגרום להגדלה מוגזמת של חניכיים. לפעמים אולי אין סיבה ברורה.

הודות לניתוח חניכיים, חניכיים מעוצבות נראות טבעיות יותר. ניתן לתקן חניכיים מעוותות או א-סימטריות עקב גנטיקה, מחלה או טראומה באמצעות הליך זה.

הליך זה יכול להתבצע גם מסיבות קוסמטיות בלבד. ניתוח חניכיים מבוצע בדרך כלל לבד. עם זאת, במקרים מסוימים ניתן ליישם אותו גם לאחר כריתת חניכיים או יישום של שתל נוסף לשולי החניכיים בשולי החניכיים.

ניתוח דש חניכיים
בניתוח דש חניכיים, החניכיים מופרדות מהשיניים ומתכופפות באופן זמני. כך, רופא השיניים יכול לראות את שורש השן ואת עצם השיניים.

מטרת ניתוח דש חניכיים היא לטפל במחלת חניכיים (פריודונטיטיס). הליך זה מומלץ לאנשים עם מחלת חניכיים בינונית עד חמורה. אם לא ניתן להסיר את דלקת החניכיים באופן לא ניתוחי, נעשה שימוש בניתוח דש חניכיים. ניתוח דש חניכיים יכול להתבצע גם יחד עם הליך נוסף, ניתוח עצם.

הרדמה כללית וחדר ניתוח
ברפואת שיניים קשה לעבוד עם מטופלים החוששים מכיסא השיניים בשל חשש מטיפולי שיניים. פחד וחרדה ניתנים לשליטה באמצעים פסיכולוגיים ותרופתיים (תרופות). תקשורת טובה חיונית לטיפול שיניים מוצלח. עם זאת, במקרים בהם גישות פסיכולוגיות וטכניקות ניהול התנהגות בסיסיות אינן מספקות, קשה מאוד לקבל טיפול שיניים. במקרים כאלה ניתן לבצע טיפול שיניים בשיטות של הרגעה והרדמה כללית.

הרגעה היא תהליך של הפחתת הקשר של המטופל עם הסביבה והתודעה כתוצאה מדיכוי מערכת העצבים המרכזית (CNS) באמצעות חומרים ושיטות שונות. מטרת ההרגעה היא למזער את התגובות הפסיכולוגיות והפיזיולוגיות הנגרמות מלחץ אצל המטופל מבלי לאבד את ההכרה ורפלקסים מגנים.

מהי הרדמה כללית?
הרדמה כללית היא שיטת הרדמה בה מדכאים את מצב ההכרה בעזרת תרופות וכל הגוף בהשפעת הרדמה.

קבוצות המטופלים שלנו, שמקבלות לעיתים קרובות הרדמה כללית והרגעה

ילדים מתחת לגיל 4. (קשה מאוד לקבוצת ילדים זו לטפל בשיניים שלהם בצורה משכנעת).
ילדים או מבוגרים עם עיכוב התפתחותי,
חולים מבוגרים עם פחד עז.
פרוצדורות כירורגיות הדורשות הרדמה כללית (השתלת עצם, ציסטה עצם וכו’)
קבוצת המטופלים המעוניינים לבצע ניתוחים רבים בהרדמה כללית בזמן קצר (2-3 שעות), אשר לא ניתן לבצע בפגישה אחת בהרדמה מקומית.
טיפול שיניים לילדים עם מוגבלות שכלית.

Size kaliteli ve titiz bir hizmet sunabilmek için EOT klinik’ in diş hekimliği uzmanlıklarının her biri için profesyonellerden oluşan bir ekibi vardır. Tedavi Planınızın her aşamasında, söz konusu diş uzmanı tarafından kişisel bir takip içinde olursunuz

Kurumsal

BİZE ULAŞIN

Designed by ONUR ACAR